Klasy antywłamaniowości szyb

1

Szyba float.

Szkło float to podstawowy gatunek szkła, zwany potocznie 'szkłem budowlanym'. Charakteryzuje się lekko zielonkawym zabarwieniem widocznym na krawędziach szyb. Zielonkawe zabarwienie jest skutkiem niewielkiej zawartości tlenków żelaza w masie szklanej.

^ powrót

2

Szyba bezpieczna P1.

Za dopłatą jako pierwszą w pakiecie szybowym (od zewnętrznej strony drzwi) stosujemy szyby bezpieczne klasy P1 (tzw. 331).
Zbudowana jest ona z dwu tafli szkła grubości 3 mm, z wklejoną pomiędzy nimi 1 warstwą foli antywłamaniowej.
Wybór tej szyby jest ekonomicznie i antywłamaniowo uzasadniony w przypadku, gdy szyby w sąsiednich oknach domu, również są podobnej klasy bezpieczeństwa.
Jeżeli w sąsiadujących z drzwiami oknach, zamontowane są pod dwie standardowe szyby budowlane grubości 4mm, to drzwi z szybami P4 będzie można uznać za przesadnie przezbrojone, w stosunku do pozostałej stolarki otworowej, i wówczas wybór szyby klasy P1 należy uznać za praktycznie i ekonomicznie nieuzasadniony.

^ powrót

3

Szyba bezpieczna P1.

Szyba mleczna P1 (331) zbudowana jest ona z dwu tafli szkła grubości 3 mm i mlecznej folii antywłamaniowej wklejonej pomiędzy nimi.
Wybór tej szyby jest uzasadniony w przypadku, gdy szyby w oknach budynku, także są klasy P1 i chcemy zapewnić oświetlenia wnętrza domu bez możliwości wglądu do jego wnętrza.

^ powrót

4

Szyba antywłamaniowa P4.

Zamiast standardowej, pierwszej w pakiecie szybowym (od zewnętrznej strony drzwi) szyby float gr. 4mm, za dopłatą, oferujemy szyby antywłamaniowe klasy P4.
Szyba P4 (tzw. 444), zbudowana jest z dwu tafli szkła grubości 4 mm i 4 warstw foli antywłamaniowej wklejonych pomiędzy nimi.
Szyba P4 spełnia wymogi stawiane antywłamaniowej klasie 'C'.
Najczęściej montujemy ją we wzorach drzwi zewnętrznych z dużymi przeszkleniami usytuowanymi w strefie zamka.
Niewątpliwą zaletą takiej szyby jest podniesienie antywłamaniowości całych drzwi zewnętrznych, ale jej wadą jest jej znaczący ciężar.
Ciężar ten jest szczególnie niepożądany przy modelach o dużych (ponad 0,5 m2) powierzchniach przeszklenia.
Praktyczny wybór tej szyby jest uzasadniony w przypadku gdy szyby w sąsiednich oknach domu, również są podobnej klasy bezpieczeństwa. Jeżeli w sąsiadujących z drzwiami oknach, zamontowane są pod dwie standardowe szyby budowlane grubości 4mm, to drzwi z szybami P4 będzie można uznać za przezbrojone, w stosunku do pozostałej stolarki otworowej, i wybór takiej szyby należy uznać za praktycznie i ekonomicznie nieuzasadniony.
Wielkość dopłaty za szybę P4 montowaną w naszych drzwiach zewnętrznych jest liczona od 1 m2 obliczeniowego przeszklenia.
Powierzchnia przeszklenia dla każdych drzwiach znajduje się w cenniku drzwi zewnętrznych, zaś wielkość dopłaty za 1 m2 szyby znajduje się w cenniku dopłat do drzwi zewnętrznych.
Wartość dopłaty za szybę antywłamaniową P4 (klasy C) jest równa iloczynowi w/w ceny za 1m2 przeszklenia i w/w obliczeniowej powierzchni przeszklenia.

Uwaga: dla mocno przeszklonych modeli drzwi, takich które w cenniku drzwi zewnętrznych, przy powierzchni szyby maja symbol * nie stosujemy szyb antywłamaniowych P4.

^ powrót

Standardowe kolory szyb

5

Szyba bezbarwna.

Jest rzadko stosowaną drugą szybą w pakiecie szybowym. Jest to tzw 'zwykła' szyba bezbarwna taka jak szyby stosowane w oknach - pozbawiana jakiejkolwiek powłoki odbijającej.
Ma głównie zastosowanie do drzwi zewnętrznych wymalowanych zarówno kolorami transparentnymi-lazurami jak i kryjącymi RAL (bez widocznego rysunku drewna) w sytuacjach gdy istnieje potrzeba szczególnie dobrego doświetlenia pomieszczenia znajdującego się za drzwiami zewnętrznymi.
Najczęściej jest stosowana do szklenia naświetli górnych.

^ powrót

6

Szyba bezbarwna-reflex.

Jest niezbyt często zamawianą szybą do szklenia drzwi zewnętrznych. Jest to szyba bezbarwna w masie, szyba lekko, subtelnie odbijająca w odcieniu srebrnym.
Ma zastosowanie do drzwi zewnętrznych wymalowanych zarówno kolorami transparentnymi (lazurami) jak i kryjącymi (bez widocznego rysunku drewna).
Charakterystyczną cechą odróżniającą ją od szyb grąz-reflex i grafit-reflex jest jej zdecydowanie większa przepuszczalność światła i z tego powodu jest stosowana w sytuacjach, gdy istnieje potrzeba dobrego doświetlenia pomieszczenia znajdującego się za drzwiami zewnętrznymi.

^ powrót

7

Szyba grafit.

Jest to szyba, której zastosowanie jest identyczne jak w/w szyby grafit-reflex, a różni się ona od szyby grafit-reflex brakiem lekko odbijającej powłoki lustrzanej po stronie zewnętrznej.
Szyba ta jest barwiona w masie szkła. Jest polecana do drzwi zewnętrznych wymalowanych kolorami kryjącymi (bez widocznego naturalnego rysunku drewna) takimi jak odcienie szarości, bieli itd., a w szczególności jeżeli do drzwi zostaną dobrane okucia klamki, rozety i wkładki) w kolorach srebrnej satyny (F1) tytan (F9) czy INOX. Drzwi zewnętrzne szklone szybami w kolorze brązowym mogą być zamontowane zarówno jako otwierane do wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

^ powrót

8

Szyba grafit-reflex.

Jest to szyba lekko, subtelnie odbijająca w odcieniu grafitowym (grafitowa, barwiona w masie szkła). Jest zdecydowanie polecana do drzwi wymalowanych kolorami kryjącymi takimi jak kolor biały, odcienie szarości, niebieskiego itd., a także do zastosowania w drzwiach zewnętrznych wymalowanych transparentnymi lazurami w kolorach drewna do których będą zastosowane okucia klamki, rozety i wkładki) w kolorze srebrny satyna (F1) tytan (F9) lub INOX. Są to najczęściej wybierane kolory okuć, także dlatego, iż bardziej współgrają w jedynym dostępnym kolorem progu tj. F1 (próg aluminiowy jest widoczny od zewnątrz w przypadku gdy skrzydło jest otwierane do wewnątrz budynku, oraz próg widoczny od wewnątrz w przypadku gdy skrzydło jest otwierane na wewnątrz). Szyba grafit-reflex jest najczęściej zawianą do drzwi zewnętrznych zaraz po szybie brąz-reflex.

^ powrót

9

Szyba brąz.

Jest to szyba, której zastosowanie jest identyczne jak wyżej wymienionej szyby brąz-reflex, a różniąca się od niej brakiem lekko odbijającej powłoki lustrzanej po stronie zewnętrznej drzwi. Szyba ta jest brązowa w masie szkła. Podobnie jak szyba grąz-reflex, jest polecana do drzwi zewnętrznych wymalowanych kolorami transparentnymi ( kolory lazurowe z widocznym naturalnym rysunkiem i odcieniem drewna), a w szczególności jeżeli do drzwi zostaną dobrane okucia (klamki, rozety i wkładki) w kolorze starego złota (F4) lub złotego satyny (F3). Na uwagę zasługuje jeszcze fakt iż, drzwi zewnętrzne zaszklone tego typu szybą mogą być montowane jako drzwi otwierane zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

^ powrót

10

Szyba brąz-reflex.

Jest najczęściej stosowaną drugą szybą w pakiecie szybowym.
Jest to szyba lekko, subtelnie odbijająca światło o odcieniu brązowym (brązowa, barwiona w masie szkła).
Jest polecana do drzwi zewnętrznych wymalowanych lazurami (kolorami z widocznym naturalnym rysunkiem i odcieniem drewna), a w szczególności jeżeli do drzwi zostaną dobrane okucia (klamka, rozeta i wkładki) w kolorze starego złota (F4) lub złotego satyny (F3).

^ powrót

Szyby niestandardowe (za dopłatą)

Należy tutaj wyjaśnić, że obie szyby refleksyjne: brąz-reflex, grafit-reflex i bezbarwna-reflex tym skuteczniej odbijają, im ciemniej jest w pomieszczeniu za drzwiami, i im jaśniej jest na zewnątrz budynku. Efekt odbicia nie występuje jednak wieczorem, gdy pomieszczenie za drzwiami będzie oświetlone sztucznym światłem, a na zewnątrz nie będzie dostatecznie silnego oświetlenia.
Podsumowując: - wieczorem przez szyby brąz-reflex, grafit- reflex, bezbarwną-reflex, a nawet lustro weneckie będzie z zewnątrz widać wnętrze domu.

^ powrót

11

Lustro weneckie.

Lustro weneckie jest szybą, która jest zbliżoną kolorystycznie do szyby grafit-reflex, ale ze znacznie silniejszym odbiciem lustrzanym.
W pogodny, nawet niekoniecznie słoneczny dzień, z zewnątrz szyba ta wygląda jak zwykłe srebrne lustro, zaś od wewnątrz można przez nią patrzeć na zewnątrz budynku.
Patrząc przez tę szybę na zewnątrz widzimy wszystko w grafitowym kolorze - ponieważ powłoka odbijająca jest wykonana na szkle grafitowym barwionym w masie.
Należy tutaj jednak zwrócić uwagę na to, iż lustro weneckie ma także dosyć silne odbicie w niepożądanym kierunku tzn. od wewnątrz domu.
Jeżeli wiatrołap, w którym będą zamontowane drzwi, będzie bardzo dobrze oświetlony, czy to przez oświetlenie sztuczne, czy doświetlony światłem słonecznym wpadającym przez okna, lub inne drzwi, to patrzenie na zewnątrz przez taką szybę będzie bardzo utrudnione (lub nawet niemożliwe) ze względu na wsteczne odbicie - z obu stron może wystąpić pełne lustrzane odbicie.
Z tego tez powodu zalecamy dużą rozwagę w wyborze tego typu szyb do szklenia drzwi zewnętrznych drewnianych (zasadniczo je odradzamy).
Jedynie w przypadku, gdy możemy pogodzić się utratą możliwości wyglądania na zewnątrz przez szyby i potraktujemy je jako zewnętrzny element typowo dekoracyjny - np jako kompozycja z drzwiami wymalowanymi na kolor biały.
Aktualna wielkość dopłaty za 1 m2 obliczeniowego przeszklenia znajduje się w cenniku dopłat do drzwi zewnętrznych drewnianych.
Obliczeniową powierzchnię przeszklenia odczytujemy cennika drzwi zewnętrznych. Wartość dopłaty za lustro weneckie jest równa iloczynowi w/w ceny za 1m2 przeszklenia i w/w obliczeniowej powierzchni przeszklenia.

^ powrót

12

Szyba mleczna klejona P1-331.

Za dopłatą, oferujemy w pakiecie szybowym także szybę mleczną klejoną.
Szyba mleczna klejona ma budowę wewnętrzną prawie identyczną jak szyba bezpieczna klasy P1 (331), z tą tylko różnica że zamiast jednej warstwy bezbarwnej foli antywłamaniowej wklejonej pomiędzy dwie szyby bezbarwne grubości 3 mm, ma wklejoną jedną warstwę foli białej tzw. mlecznej.
Folia ta nadaje szybie charakterystyczny biało-matowy (tzw. mleczny kolor).
Szyba mleczna jest zupełnie nieprzeźroczysta (nie można przez nią dostrzec żadnych szczegółów przedmiotów znajdujących się za nią w odległości większej niż 5 cm - nie jest więc możliwe przez nią sprawdzenie kto stoi za drzwiami).
Jednocześnie szyba ta charakteryzuje się bardzo małym współczynnikiem przepuszczalności światła (mniejszym niż 50%).
Wybierając taka szybę nie należy spodziewać się znacznego rozświetlenia pomieszczenia za drzwiami.
Szyba mleczna jest wybierana ze względów estetycznych, a w szczególności do modnych ostatnio modeli drzwi z wąskimi poziomymi przeszkleniami takich jak np. 611,1 i 611,3.
Wielkość dopłaty liczona jest od 1 m2 obliczeniowego przeszklenia i znajduje się w cenniku dopłat do drzwi. Obliczeniową powierzchnię przeszklenia dla poszczególnych modeli drzwi odczytujemy z cennika drzwi zewnętrznych drewnianych. Wartość dopłaty za szybę mleczną klejoną jest równa iloczynowi w/w ceny za 1m2przeszklenia i w/w obliczeniowej powierzchni przeszklenia.

^ powrót

13

Szyba piaskowana gładka.

Za dopłatą, oferujemy w pakiecie szybowym także szybę piaskowaną.
Szyba piaskowana ma charakterystyczny biało-szary matowy kolor.
Szyba ta jest piaskowana na całej powierzchni tafli i jest zupełnie nieprzeźroczysta (nie można przez nią dostrzec żadnych szczegółów przedmiotów znajdujących się za nią w odległości większej niż 5 cm - praktycznie nie jest więc możliwe przez nią sprawdzenie kto stoi pod drugiej stronie drzwi.
Jednocześnie należy zauważyć, iż szyba ta charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością światła, wynoszącym ok. 80%.
Wybierając taka szybę można spodziewać się znacznego rozświetlenia pomieszczenia za drzwiami.
Wielkość dopłaty liczona jest od 1 m2 obliczeniowego przeszklenia i znajduje się w cenniku dopłat do drzwi zewnętrznych drewnianych.
Obliczeniową powierzchnię przeszklenia dla poszczególnych modeli drzwi odczytujemy z cennika drzwi zewnętrznych drewnianych .
Wartość dopłaty za szybę piaskowaną gładką jest równa iloczynowi w/w ceny za 1m2 przeszklenia i w/w obliczeniowej powierzchni przeszklenia.

^ powrót

14

Szyba bezbarwna z piaskowanym wzorem 2D.

Za dopłatą, oferujemy w pakiecie szybowym także szybę piaskowaną z ozdobnymi wzorami.
Szyba piaskowana w miejscach piaskowanych ma charakterystyczny biało-szary, matowy kolor.
Jest ona zupełnie nieprzeźroczysta w miejscach wypiaskowanych, i przeźroczysta w miejscach niepiaskowanych.
Zwykle piaskowany wzór jest wykonywany na szybie bezbarwnej ewentualnie na grafitowej, bardzo rzadko zaś na szybach brązowych, zielonych i niebieskich.
Wzór na szybie może być wypiaskowany w tzw pozytywie lub negatywie.
Ozdobne elementy np. motywy roślinne mogą przeźroczyste, zaś tło nieprzeźroczyste-matowe, lub odwrotnie motywy ozdobne matowe, zaś tło przeźroczyste.
Wzornictwo piaskowanych motywów jest nieograniczone i wzór może być zaprojektowany lub dostarczony przez klienta.
Dobrym źródłem pozyskiwania oryginalnych motywów zdobniczych są strony internetowe oferujące tzw 'clipart'-y (pliki w formie tzw krzywych można zakupić na tych stronach za niewielką opłatą).
Wielkość dopłaty za szyby piaskowane liczona jest od 1 m2 obliczeniowego przeszklenia i znajduje się w cenniku dopłat do drzwi zewnętrznych drewnianych.
Obliczeniową powierzchnię przeszklenia dla poszczególnych modeli drzwi odczytujemy z cennika drzwi zewnętrznych drewnianych. Wartość dopłaty za szybę piaskowaną ze wzorem jest równa iloczynowi w/w ceny za 1m2 przeszklenia i w/w obliczeniowej powierzchni przeszklenia.

^ powrót

15

Szyba bezbarwna-reflex z piaskowanym wzorem 2D.

Za dopłatą, oferujemy w pakiecie szybowym także szybę piaskowaną z ozdobnymi wzorami.
Szyba piaskowana w miejscach piaskowanych ma charakterystyczny biało-szary, matowy kolor.
Jest ona zupełnie nieprzeźroczysta w miejscach wypiaskowanych, i przeźroczysta w miejscach niepiaskowanych.
Zwykle piaskowany wzór jest wykonywany na szybie bezbarwnej ewentualnie na grafitowej, bardzo rzadko zaś na szybach brązowych, zielonych i niebieskich.
Wzór na szybie może być wypiaskowany w tzw pozytywie lub negatywie.
Ozdobne elementy np. motywy roślinne mogą przeźroczyste, zaś tło nieprzeźroczyste-matowe, lub odwrotnie motywy ozdobne matowe, zaś tło przeźroczyste.
Wzornictwo piaskowanych motywów jest nieograniczone i wzór może być zaprojektowany lub dostarczony przez klienta.
Dobrym źródłem pozyskiwania oryginalnych motywów zdobniczych są strony internetowe oferujące tzw 'clipart'-y (pliki w formie tzw krzywych można zakupić na tych stronach za niewielką opłatą).
Wielkość dopłaty za szyby piaskowane liczona jest od 1 m2 obliczeniowego przeszklenia i znajduje się w cenniku dopłat do drzwi zewnętrznych drewnianych.
Obliczeniową powierzchnię przeszklenia dla poszczególnych modeli drzwi odczytujemy z cennika drzwi zewnętrznych drewnianych.
Wartość dopłaty za szybę piaskowaną ze wzorem jest równa iloczynowi w/w ceny za 1m2 przeszklenia i w/w obliczeniowej powierzchni przeszklenia.

^ powrót

16

Szyba grafitowa z piaskowanym wzorem 2D.

Jest to szyba grafitowa w masie z wypiaskowanym, ozdobnym wzorem wykonanym w technologii 2D.
Wypiaskowane pola są nieprzezierne i w jednym odcieniu, natomiast powierzchnie niepiaskowane są przeźroczyste i przyciemnione w masie i o odcieniu grafitowym.

^ powrót

17

Szyba grafit-reflex z piaskowanym wzorem 2D.

Jest to szyba grafit-reflex z ozdobnym wzorem wypiaskowanym w technologii 2D.
Wypiaskowane pola nie są przezierne i są wypiaskowane w jednym odcieniu.
Powierzchnie niepiaskowane natomiast są przeźroczyste i przyciemnione w masie, w odcieniu grafitowym i przy tym lekko lustrzane jeżeli patrzymy na nie od zewnątrz w słoneczny dzień.
Odbicie lustrzane tym jest silniejsze nim większa różnica w oświetleniu pomieszczenia za drzwiami i przed nimi.
Nieznacznie upraszając można by przyjąć, że w jasny dzień odbicie jest na tyle skuteczne, że uniemożliwia wgląd do wnętrza domu.

^ powrót

18

Szyba brązowa z piaskowanym wzorem 2D.

Jest to szyba brązowa (barwina w masie) z wypiaskowanym, ozdobnym wzorem wykonanym techniką 2D.
Wypiaskowane pola są nieprzezierne (w jednym odcieniu), natomiast powierzchnie niepiaskowane są przeźroczyste i przyciemnione w masie i o odcieniu brązowym.

^ powrót

19

Szyba brąz-reflex z piaskowanym wzorem 2D.

Jest to szyba brąz-reflex z ozdobnym wzorem wypiaskowanym w technologii 2D.
Pola wypiaskowane nie są przezierne i są wypiaskowane w jednym odcieniu.
Powierzchnie niepiaskowane są przeźroczyste i przyciemnione w masie, w odcieniu brązowym i jednocześnie lekko lustrzane (gdy patrzymy na nie od zewnątrz w słoneczny dzień).
Odbicie lustrzane tym jest skuteczniejsze nim większa różnica w oświetleniu pomieszczenia przed i za drzwiami.
Można by przyjąć, że w słoneczny dzień odbicie jest na tyle skuteczne, że uniemożliwia wgląd do wnętrza za drzwiami.

^ powrót

20

Szyba grafitowa z piaskowanym wzorem 3D.

Jest to szyba grafit-reflex ze wzorem wypiaskowanym w technologii 3D.
Kompozycja wzoru składa się z pól wypiaskowanych w dwu odcieniach (jaśniejszym i ciemniejszym).
Powierzchnie niepiaskowane zaś są przyciemnione, grafitowe w masie.

^ powrót

21

Szyba brązowa z piaskowanym wzorem 3D.

Szyba brąz-reflex ze wzorem ozdobnym wypiaskowanym w technologii 3D, tworzy kompozycję wzorniczą składającą się z pól wypiaskowanych w dwu odcieniach (jaśniejszym i ciemniejszym).
Powierzchnie niepiaskowane zaś są brązowe, przyciemnione, barwione w masie.

^ powrót

22

Witraż angielski.

Za dopłatą, oferujemy w pakiecie szybowym także szyby witrażowe z ozdobnymi wzorami.
Wzornictwo witrażowych motywów jest nieograniczone i wzór witrażu może być dostarczony przez klienta.
Szyba witrażowa jest umieszczana w środku zespolonego pakietu szybowego.
Wielkość dopłaty liczona jest od 1 m2 obliczeniowego przeszklenia i znajduje się w cenniku dopłat do drzwi zewnętrznych.
Obliczeniową powierzchnię przeszklenia dla poszczególnych modeli drzwi odczytujemy z cennika drzwi zewnętrznych drewnianych.
Wartość dopłaty za szybę witrażową jest równa iloczynowi w/w ceny za 1m2 przeszklenia i w/w obliczeniowej powierzchni przeszklenia.

^ powrót

23

Witraż klasyczny.

Za dopłatą, oferujemy w pakiecie szybowym także szyby witrażowe z ozdobnymi wzorami.
Wzornictwo witrażowych motywów jest nieograniczone i wzór witrażu może być dostarczony przez klienta.
Szyba witrażowa jest umieszczana w środku zespolonego pakietu szybowego.
Wielkość dopłaty liczona jest od 1 m2 obliczeniowego przeszklenia i znajduje się w cenniku dopłat do drzwi zewnętrznych.
Obliczeniową powierzchnię przeszklenia dla poszczególnych modeli drzwi odczytujemy z cennika drzwi zewnętrznych drewnianych.
Wartość dopłaty za szybę witrażową jest równa iloczynowi w/w ceny za 1m2 przeszklenia i w/w obliczeniowej powierzchni przeszklenia.

^ powrót

24

Szyba trawiona Satinato.

Szyba satinato ma jednostronnie matową powierzchnię uzyskaną przez chemiczne trawienie szyby flot.
Matowa powłoka przypomina zmoczoną/zatłuszczoną szybę piaskowaną.
Jest znacznie ciemniejsza i nieco mniej rozprasza światło więc widać przez nią więcej konturów przedmiotów znajdujących się tuż za nią niż przez szybę piaskowaną.

^ powrót

25

Szyby ornamentowe.

Za dopłatą, oferujemy w pakiecie szybowym także szyby ornamentowe powszechnie stosowane do szklenia drzwi wewnętrznych.
Jest to bardzo rzadko stosowany wariant szklenia.
Dostępne są właściwie wszystkie spotykane na polskim rynku szyby ornamentowe.
Z szyb ornamentowych stosowanych do szklenia naszych drzwi zewnętrznych najczęściej są stosowane szyby: szynszyla, kora i delta.
Wielkość dopłaty liczona jest od 1 m2 obliczeniowego przeszklenia szybami ornamentowymi i znajduje się w cenniku dopłat do zewnętrznych drewnianych.
Obliczeniową powierzchnię przeszklenia dla poszczególnych modeli drzwi odczytujemy z cennika drzwi zewnętrznych drewnianych.
Wartość dopłaty za szyby ornamentowe jest równa iloczynowi w/w ceny za 1m2 przeszklenia szybą ornamentową i w/w obliczeniowej powierzchni przeszklenia.

^ powrót

Pozycje szyb w pakietach podlegające wyborowi

26

Zewnętrzna szyba skrzydła drzwiowego.

Należy tutaj wybrać typ szyby zewnętrznej, która zostanie zastosowana w 3-szybowym pakiecie szybowym montowanym w skrzydle drzwiowym.

^ powrót

27

Środkowa szyba skrzydła drzwiowego.

Należy tutaj wybrać typ szyby środkowej, która zostanie zastosowana w 3-szybowym pakiecie szybowym montowanym w skrzydle drzwiowym (szyba wewnętrzna w pakiecie szybowym jest zawsze miękkopowłokową szybą niskoemisyjną).

^ powrót

28

Zewnętrzna szyba dostawek bocznych.

Należy tutaj wybrać typ szyby zewnętrznej, która zostanie zastosowana w 3-szybowym pakiecie szybowym montowanym w nieotwieranych dostawkach bocznych.

^ powrót

29

Środkowa szyba dostawek bocznych.

Należy tutaj wybrać typ szyby środkowej, która zostanie zastosowana w 3-szybowym pakiecie szybowym montowanym w nieotwieranych dostawkach bocznych (szyba wewnętrzna w pakiecie szybowym jest zawsze miekkopowłokową szybą niskoemisyjną).

^ powrót

30

Zewnętrzna szyba naświetli górnych.

Należy tutaj wybrać typ szyby zewnętrznej, która zostanie zastosowana w 3-szybowym pakiecie szybowym montowanym w nieotwieranych naświetlach górnych.

^ powrót

31

Środkowa szyba naświetli górnych.

Należy tutaj wybrać typ szyby środkowej, która zostanie zastosowana w 3-szybowym pakiecie szybowym montowanym w nieotwieranych naświetlach górnych (szyba wewnętrzna w pakiecie szybowym jest zawsze miękkopowłokową szybą niskoemisyjną).

Widok pakietu szybowego w wejściowych drzwiach zewnętrznych z szybą
Widok trójszybowego pakietu szybowego drzwi zewnętrznych produkcji AFB.

Standardowo nasze drzwi grubości 72 i 82 mm są przeszklone zespolonym pakietem szybowym składającym się z 3 szyb: 2 szyb nisko-emisyjnych (pokrytych powłokami odbijającymi promieniowanie termiczne), oraz dodatkowej szyby tzw. kolorowej jak np brąz czy grafit reflex.
Dla takiego pakietu współczynnik przenikania ciepła Ud ma wartość 0,6 W(m2*K).
Standardowo nasze drzwi grubości 72 i 82 mm są przeszklone zespolonym pakietem szybowym składającym się z 3 szyb: 1 szyby nisko-emisyjnej (pokrytych powłokami odbijającymi promieniowanie termiczne), 1 szyby float gr 4mm, oraz dodatkowej szyby tzw. kolorowej jak np brąz czy grafit reflex.
Dla takiego pakietu współczynnik przenikania ciepła Ud ma wartość poniżej 0,8 W(m2*K).
Drzwi o grubości 102 mm są przeszklone zespolonym pakietem szybowym składającym się z 4 szyb: 1 szyby nisko-emisyjnej, 2 szyb float, oraz dodatkowej szyby tzw. kolorowej jak np brąz czy grafit reflex.
Dla takiego pakietu współczynnik przenikania ciepła Ud ma wartość poniżej 0,7 W(m2*K).

^ powrót

32

Dopłaty za szyby.

Dopłaty do szyb zespolonych.
Dopłaty do szyb zespolonych.

Uwaga: dopłaty są naliczane od obliczeniowych powierzchni przeszkleń skrzydeł, dostawek i naświetli.
Obliczeniowe powierzchnie przeszkleń skrzydeł znajdują się w cennikach drzwi (pod poszczególnymi modelami).
Obliczeniowe powierzchnie przeszkleń dostawek bocznych i naświetli znadują się w tabelach dopłat za dostawki i naświetla.

^ powrót

|